Atrakcje

MOLO – międzyzdrojskie molo to obiekt o już ponad stuletniej tradycji. Początkowo był obiektem o konstrukcji drewniej, jednak po wielu uszkodzeniach w połowie lat dziewięćdziesiątych powstała 120 metrowa betonowa konstrukcja. Następnie w roku 2004 została ona przedłużona i obecnie sięga prawie 400 metrów w morze. Wstęp na molo jest bezpłatny i umożliwia podziwianie wspaniałych nadmorskich krajobrazów. Ponadto na końcu mola cumują statki wycieczkowe, na pokładzie których można wybrać w rejs do Świnoujścia oraz położonych niedaleko niemieckich kurortów Ahlbeck i Heringsdorf.

 

ZAGRODA POKAZOWA ŻUBRÓW – obiekt ten znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Aby się do niego dostać wystarczy krótki, niespełna dwukilometrowy spacer. W wielu miejscach miasta można znaleźć drogowskazy prowadzące do Zagrody dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem tej atrakcji. W Zagrodzie poza żubrami można równiez zobaczyć inne zwierzęta, które znajdują się tam pod opieką pracowników WPN. Wstęp jest płatny ale ceny biletów są bardzo przystępne.

 

KAWCZA GÓRA – jest to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych elementów międzyzdrojskiego krajobrazu. Góra położona jest na wschodnim końcu promenady i prowadzi na nią wygodny szlak turystyczny. Ze szczytu rozpościera się przepiękny widok na Zatokę Pomorską wraz ze Świnoujściem oraz niemieckimi miastami. Z Kawczej Góry mozna zejść bezpośrednio na plaże wykorzystując nowe, drewniane schody albo kontynuować wędrówkę. Szlak prowadzi do obiektów istniejącej w tym miejscu jeszcze niedawno baterii artylerii nabrzeżnej. Wycieczka na Kawczą górę jest wręcz obowiązkowym elementem pobytu każdego odwiedzającego Międzyzdroje turysty.

 

PUNKTY WIDOKOWE – wokół Międzyzdrojów połozonych jest kilka punktów widokowych. Najbardziej znane z nich to opisana wcześniej Kawcza Góra, wzgórze Gosań oraz Zielonka. Z niespałna stumetrowego wzgórza Gosań rozpościera się jeden z najpiększych widoków na zatokę Pomorską. Prowadzi na nie około trzystumetrowy, niezbyt wymagający szlak połozonyy w pobilżu trasy na Kołobrzeg. Z kolei wzgórze Zielonka połozone jest ponad jeziorem Turkusowym w Wapnicy. To zaledwie kilka kilometrów od Międzyzdrojów. Jezioro Turkusowe powstało na terenie nieczynnej już kopalni kredy a wokół niego prowadzi przepiękny szlak pieszy z punktem kulminacyjym w postaci wzgórza Zielonka. Widać z niego panoramę zalewu szczecińskiego wraz z torem wodnym do portu Szczecin oraz malowniczymi wyspami.

 

MUZEUM PRZYRODNICZE WPN – to miejsce warte odwiedzenia przez osoby pragnące nieco zagłębić się w bogactwo przyrodnicze i kulturowe tego rejonu polski. W muzeum zgromadzone są eksponaty nie tylko przyrodnicze ale także wytwory miejscowego rękodzieła, rzeźby oraz obrazy. Poza tym znaczącą część ekspozycji stanowią fotografie miejsocwej flory i fauny. Dużą atrakcją muzeum jest również stała ekspozycji żywej pary bielików, które są symbolem Wolińskiego Parku Narodowego. Muzeum w sezonie jest otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałkow.